מרכז הפרקטים פיויסי ושטיחים מקיר לקיר

שרון : 0522431630

רק אצלנו תמצאו פרקטים איכותיים, ממיטב החברות בעולם במחירים ללא תחרות

יעוץ מקצועי ללא התחייבות
052-2431630

אולם תצוגה
ענק

בחירת פרקטים

קרמיקה ופורצלן הם חידושים האחרונים בתחום הריצוף, ריצוף  העץ עתיק ומוכר בעולם, בייחוד בצפון כדור הארץ, אם כך מה חדש כאן? ובכן החידוש הוא במראה ובאיכות, העץ הפרקט או הפרקטים מוגנים היום יותר מפני מזיקים ומפני נזקי מזג האוויר, הוא מלוטש ונעים יותר. 

ההחלטה לרצף בית בפרקט היא החלטה בעיקר עיצובית נטו, בארצינו לא קר במיוחד כך שנושא הבידודו לא בנפשינו, כלומר אין צורך בבידוד בריצפה אלא יש צורך בעיצוב מיוחד וזו לרוב הסיבה להחלטה ללכת על פרקטים, פרקטים אם כך הם פריט עיצובי ולא פרקטי, פרקטיקה אמרנו אם בפרקטיקה עסקינן אז הפרקט בכלל לא פרקטי הוא מפונק יותר מכל רצפה אחרת למעט אולי מהשיש, אך המראה - מיליון דולר בייבי.
ריצוף פרקטים מעץ טבעי הוא היקר ביותר מכל סוגי הפרקטים ודורש טיפול עדין ומפנק אחת לכמה חודשים, אך המראה שהוא מעניק הוא המראה החמים והיוקרתי ביותר מכל סוגי הפרקטים

לעומתו פרקט הלמינציה הוא פרקט סינטטי ציפויו של פרקט זה עשוי ממלמין קשה, שעליו קיימת טקסטורה של עץ. בסיס ה פרקט הוא חומר שנקרא HDF חומר זה אינו נשחק ואינו מתבלה.

הוא מופיע בגוונים של שיש ואבן.  פרקטים אלה מעניקים את תחושת ריצוף השיש עם תחושת החמימות של רצפת פרקט. אך זהירות זה לא מתאים למקלחת ולמטבחים

קיימים סוגי  פרקטים בעלי טקסטורות מיוחדות המזכירות שטיחים, פרקטים אלה משמשים ליצירת מראה עיצובי המשמש

אדריכלים ומעצבי פנים בבתים יוקרתיים.
פרקט סינתטי או  פרקט למינציה הינו פרקט העשוי תמונה של עץ ושיכבת מגן שקופה, זהו החיקוי הזול והנפוץ ביותר של פרקטים, רוב רובם של  פרקטים המיובאים והמותקנים בארץ הם פרקטים מהסוג הזה, פרקט הלמינציה זול מפרקט העץ למינהם משום שאין משתמשים בעץ אציל שהוא המרכיב היקר בפרקט. מראהו ותחושתו נופלים מפרקט העץ, אולם מחירו הזול, ודרישות האחזקה הנמוכות שלו, כמו גם נוחות ההתקנה והטכנולוגיה ההולכת ומשתפרת ביצורו, מציבים אותו כאלטרנטיבה הטובה ביותר לפרקט העץ.
אך אל לכם לטעות זהו חיקוי ולא הדבר האמיתי. בניגוד לפרקט עץ טבעי, פרקט למינציה אינו זקוק לליטוש וחידוש תקופתיים ויופיו נשמר לאורך שנים.
מלבד האטרקטיביות של המחיר, לפרקט הסינתטי (למינציה) יתרונות נוספים : עמידות גבוהה מפני שחיקה ושריטות, לפרקט למינציה מספר סוגים של פרקטים אשר עמידותם שונה מאוד ורגישותם לשריטות ולשחיקה שונה, יש להתאים את סוג הפרקט ואת רגישותו למיקום ההתקנה, ישנם פרקטים בעלי עמידות גבוהה לשחיקה ואלא בדרך כלל מתאימים למבנים ציבוריים בהם יש תנועה גדולה ולעומתם יש פרקטים בעלי עמידות נמוכה יותר המתאימים לחדרי שינה וחדרי ארונות, בדרך כלל הפרקטים בעלי העמידות הגבוהה לשחיקה יקרים יותר מבעלי השחיקה הנמוכה.
לקבלת ייעוץ מקצועי בביתכם, ללא כל התחייבות צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.