מרכז הפרקטים פיויסי ושטיחים מקיר לקיר

שרון : 0522431630

רק אצלנו תמצאו פרקטים איכותיים, ממיטב החברות בעולם במחירים ללא תחרות

יעוץ מקצועי ללא התחייבות
052-2431630

אולם תצוגה
ענק

סוגי פרקטים

פרקט הלמינציה זול מפרקטי העץ למינהם משום שאין משתמשים בעץ אציל שהוא המרכיב היקר בפרקט. מראהו ותחושתו נופלים מפרקט העץ, אולם מחירו הזול, ודרישות האחזקה הנמוכות שלו, כמו גם נוחות ההתקנה והטכנולוגיה ההולכת ומשתפרת ביצורו, מציבים אותו כאלטרנטיבה הטובה ביותר לפרקטי העץ.

 

אך אל לכם לטעות זהו חיקוי ולא הדבר האמיתי. בניגוד לפרקט עץ טבעי, פרקט למינציה אינו זקוק לליטוש וחידוש תקופתיים ויופיו נשמר לאורך שנים. מלבד האטרקטיביות של המחיר, לפרקט הסינתטי (למינציה) יתרונות נוספים : עמידות גבוהה מפני שחיקה ושריטות, לפרקט למינציה מספר סוגים של פרקטים אשר עמידותם שונה מאוד ורגישותם לשריטות ולשחיקה שונה, יש להתאים את סוג הפרקט ואת רגישותו למיקום ההתקנה,

 

ישנם פרקטים בעלי עמידות גבוהה לשחיקה ואלא בדרך כלל מתאימים למבנים ציבוריים בהם יש תנועה גדולה ולעומתם יש פרקטים בעלי עמידות נמוכה יותר המתאימים לחדרי שינה וחדרי ארונות, בדרך כלל הפרקטים בעלי העמידות הגבוהה לשחיקה יקרים יותר מבעלי השחיקה הנמוכה.
פרקט עץ שיכבתי

 

הפרקט הבא באיכותו נמוך מהפרקט מעץ מלא פרקט זה עשוי שיכבה עד שתיים מעץ לבן הפרקט השיכבתי נועד להוזיל עלויות, מחירו של הפרקט נמוך יחסית למחירו של הפרקט מעץ מלא ועם זאת הוא משמר את הטקסטורה והתחושה הטבעית של העץ.

 

פתרון זול יחסית לפרקט שהוא עדיין מאוד איכותי אך במחיר זול יותר ממחירו של הפרקט מעץ מלא. פרקטים מעץ,

המיוצרים מעשרות סוגים של עצים מרחבי העולם. פרקטים עץ מיוצרים בעיקר מעץ אלון הגדל באמריקה, העץ חזק ועמיד לאורך זמן, ומשמש גם ליצור דקים.

עצים נוספים מהם מייצרים פרקטים הם: עץ בוק, עץ דובדבן ועצי הוונגה שמתאפיינים ברובם בצבע כהה והינם עמידים במיוחד. ריצוף פרקטים מעץ טבעי הוא היקר ביותר מכל סוגי הפרקטים ודורש טיפול עדין ומפנק אחת לכמה חודשים, אך המראה שהוא מעניק הוא המראה החמים והיוקרתי ביותר מכל סוגי הפרקטים.

לעומתו פרקט הלמינציה הוא פרקט סינטטי ציפויו של פרקט זה עשוי ממלמין קשה, שעליו קיימת טקסטורה של עץ. בסיס הפרקט הוא חומר שנקרא HDF חומר זה אינו נשחק ואינו מתבלה. הוא מופיע בגוונים של שיש ואבן. פרקטים אלה מעניקים את תחושת ריצוף השיש עם תחושת החמימות של רצפת פרקט.

קיימים סוגי פרקטים בעלי טקסטורות מיוחדות המזכירות שטיחים, פרקטים אלה משמשים ליצירת מראה עיצובי המשמש אדריכלים ומעצבי פנים בבתים יוקרתיים 

פרקט עץ מלא

הפרקט מעץ מלא הוא הפרקט המסורתי, הפרקט עשוי קורות עץ אציל, זהו הפרקט האיכותי ביותר ועם זאת הרגיש ביותר, איכותי מבחינת המראה ותחושת ההליכה על פניו אך רגיש ביותר לנזקי מים, ולכן נחשב למפונק ביותר ודורש טיפול מפנק איכותי ומקצועי יותר.