פוליוויניל כלוריד – לינולאום Polyvinyl chloride – פיויסי PVC

פי וי סי לינוליאום
פוליוויניל כלורידPolyvinyl chloride    –  פיויסי   או הקיצור באנגלית PVC או גם לינוליאום, כל אלה הם אותו חומר המשמש להדבקה על רצפה על בטון על קירות או לחיפוי עמוד.
הפיויסי הינו פולימר שהתגלה במקרה כאשר הפולימר ויניל כלוריד נחשף לאור השמש   והפך למוצק, אך המומר התפורר ולא ניתן היה להשתמש בו, לאחר מספר שנים  נוספו לחומר המקורי מספר חומרים שהגמישו את החומר וכך נוצר חומר שנקרא בפינו פיויסי.

הפיויסי נפוץ מאוד במגוון תחומים בבנייה ובתעשייה

אחד השימושים בשל הפיויסי בתעשייה ובמשקי הבית הוא ריצוף פיויסי, – פיויסי מעניק משטח אחיד, חלק, חזק ועמיד, ועל כן מפעלים רבים רכבות אוטובוסים שדות תעופה ומבני ציבור מחפים את הרצפה בפיויסי, החיפו עמיד בפני שחיקה וניתן לטפל בו כך שיראה בצורה מיטבית בטיפול פשוט וזריז של שטיפה עם חומר סילקוני שמבריק אותו ויוצר שכבה אטומה שמגנה עליו. עמידותו הגבוהה היא שהעניקה לו את תהילתו  ועל כן הוא נפוץ מאוד באזורים בעלי שחיקה גבוהה.
הטרנד של פיויסי חוזר לעיצוב בתים וניתן למצוא שטיחי פיויסי בכל גודל למקלחות ולמטבחים, ואף לחצרות ישנם שטיחוני פיויסי עמידים לתנאי חוץ. יצרני פיויסי מודעים למגוון החיפויים האפשריים החל ממבני ציבור ועד למבני תעשייה ולכן  יש נטייה לעיצובים חדשניים יחד עם שיפור השחיקה והעמידות של החומר.

טרנד נפוץ

הטרנד מאוד פופולארי בשנים באחרונות ורשתות של עיצוב הבית מרשות לעצמן להציג מגוון רחב מאוד של מידות ואיכויות, גם אנחנו מחזיקים מלאי גדול של איכויות ועיצובים לפי הצורך, אנו מבצעים התקנות מקצועיות הכוללות הדבקת משטחי פי וי סי כולל כל ההכנות הנדרשות עד לגימור מושלם.
צריכים עזרה? צרו קשר
Call Now Buttonטלפון דילוג לתוכן